1.01
1000

Carolina - NY Islanders 5.z.

01.05.2024 01:37

Hokejisti Islanders to nevzdali a gólom v 2.predĺžení si vynútili piaty zápas. Avšak, v Caroline sa často nevyhráva.

V zápase č.4 išla druhýkrát v sérii do vedenia 1:0 Carolina. Islanders na začiatku tretieho dejstva otočili na 2:1, no favorit šesť minút pred koncom vyrovnal a išlo sa do predĺženia. V prvom gól nepadol, ale na začiatku druhého rozhodol jemným tečom dvojgólový Barzal. Pri oboch zásahoch mu asistoval Horvat, 42 úspešných zákrokov predviedol brankár Varlamov. Carolina svojho súpera prestrieľala 44:35, ale v tomto ohľade je to medzi obomi tímami nerozhodne a doteraz to nemalo veľký vplyv na konečný výsledok.

„Hurikáni“ dali oba svoje góly z presilovky, z ktorej sa nepresadili len v zápase č.3. (3:2). Ten je tiež zatiaľ jediný, v ktorom neskórovali v 3.tretine. Vo svojom strede majú štyroch štvorbodových hráčov (Jarvis, Nečas, Guentzel, Svečnikov). Z „ostrovanov“ je na tejto méte iba Lee a trojbodový je tiež len Barzal s Horvatom, zatiaľ čo Carolina ich má troch (Aho, Teravainen, Skjei). V sérii veľa gólov nepadá, len raz ich bolo viac ako 5,5. Na tom má podiel slušná fazóna brankárov – Andersena (92%) a Varlamova (93%).

Carolina bola v 4.zápase o niečo aktívnejšia, o čom svedčí, že chcela sériu ukončiť. Šancu na reparát má doma, kde vyhrala desať z posledných dvanástich stretnutí. Na druhej strane Islanders, uspeli vonku z rovnakej porcie duelov iba štyrikrát. Carolina sa do súpera zahryzne, očakávam, že bude väčšinu času vo vedení, strelí ďalší gól v presilovke a znovu sa presadí aj v 3.tretine a kľudne aj viackrát. Pre Islanders ide o existenčný zápas a už pri dvojgólovom manku, možno aj troj, budú niekoľko minút pred koncom odvolávať brankára. 1.tím počet gólov v 3.tretine Viac ako 1,5