1.01
1000

Paris SG - Le Havre

27.04.2024 21:00

Vo francúzskej Ligue 1 je v sobotu na programe iba 1 zápas. V hlavnom meste sa predstaví Paris SG a v súboji s Le Havre sa chystá na predčasné oslavy majstrovského titulu.

Domáci síce prehrali prvý štvrťfinálový súboj Ligy majstrov s Barcelonou (2:3) na vlastnom štadióne, ale v odvete nepriaznivý vývoj otočili a víťazstvom 4:1 postúpili medzi najlepších štyroch. Tento výsledok sa im pravdepodobne zapáčil a pred týždňom ho zopakovali na svojom trávniku v lige s Lyonpom (9.) 4:1, keď všetky góly stihli dať ešte v 1. polčase. O tri dni vyhrali rovnakým skóre aj v dohrávke na trávniku Lorientu (17.) 4:1 a na čele tabuľky majú naďalej 11-bodový náskok. V posledných štyroch kolách im stačí uhrať jediný bod na zisk majstrovskej trofeje a mali by to zvládnuť už dnes. Určite sa pred Ligou majstrov neobjaví najsilnejšia zostava.

Nováčik so od februára poriadne zavaril. Najskôr vypadol z Francúzskeho pohára po prehre v Strasbourgu (13.) 1:3 a následne neuhral v lige v štyroch dueloch ani bod. Strmý pád zastavilo domáce víťazstvo s Toulouse (11.) 1:0, ale bolo to len prechodné. V posledných piatich dueloch uhrali jediný bod za remízu v Lens (6.) 1:1, ale ani tá nezabránila ich prepadu do zóny vypadnutia. Posledné tri domáce súboje prehrali a všetky s najbližšími súpermi, čo je dvojitá komplikácia. Ďalšou je absencia stredného obrancu Llorisa už v dvoch zápasoch za sebou.

V posledných štyroch vzájomných zápasoch mal vždy navrch favorit a ani raz neinkasoval. Na začiatku decembra vyhral na trávniku súpera 2:0 a to hral od 10. minúty v oslabení. Stávkujúcim radíme vsadiť na víťazstvo PSG s čistým kontom, alebo to skúste osvedčenou kombináciou v Betbuilderi.