1.01
1000

Nashville - Vancouver 3. z.

27.04.2024 01:37

Vancouver využil len v prvom súboji výhodu domáceho prostredia a v treťom zápase to nebude mať vôbec jednoduché, nakoľko Nashville obetavo bráni a dokáže sa aj strelecky presadiť.

Nashville (6. ZK) získal 99 bodov v základnej časti a nie náhodou sa nedávno osemkrát za sebou prebojoval do play-off, v ktorom chýbal v minulej sezóne. V prvom súboji play-off sa dvakrát dostal do vedenia a takmer do 50. minúty mal zápas pod svojou kontrolou, ale napokon dva rýchle inkasované góly zatriasli s tímom, ktoré už skóre nezrovnalo, navyše inkasovalo do prázdnej brány (2:4). V druhom zápase sa Predátori vyvarovali chybičiek a trojgólový náskok z prvej polovice duelu si udržali až do konca, pričom tentokrát oni pečatili víťazstvo 4:1 gólom do prázdnej brány. Strelecky sa prebudil aj najlepší strelec tímu Forsberg (48 gólov v základnej časti), ktorý strelil rozhodujúci gól.

Vancouver (3. ZK) vyhral 50 zápasov v základnej časti a nazbieral o 10 bodov viac ako Nashville. V prvom zápase play-off jeho hráči s obrovskou podporou divákov vydreli víťazstvo, keď zásluhou dôrazu v strede záverečnej tretiny dvomi gólmi v priebehu 12 sekúnd strhol vedenie na svoju stranu. Najlepší strelec tímu Boeser (40 gólov v základnej časti) sa strelecky nepresadil, ale hrdinom večera bol Joshua, ktorý strelil posledné dva góly Kosatiek. V druhom zápase Vancouver dostával Nashville pod obrovský tlak, ale góly v prvej polovici zápasu strieľali len hostia (0:3), ktorí prekonali neistého brankára DeSmitha. V 36. minúte Zadorov znížil a ďalších 22 minút sa domáci snažili o kontaktný gól. Predátori aj so šťastím odolali a tešili sa z vyrovnania série.

V tejto sezóne vyhral Vancouver všetky tri vzájomné zápasy v základnej časti, z toho dva vonku. V zápase číslo 3 očakávame vyrovnaný duel a neprekvapí nás, ak dvojitá šanca 0-0 bude víťaznou stávkou. Ak si však myslíte, že Vancouver opäť vyhrá na ľade súpera, neváhajte.