1.01
1000

Marseille - Nice

24.04.2024 21:00

Futbalisti Marseille nečakane uspeli vo štvrťfinále Európskej ligy s lisabonskou Benficou, ale ich indispozíciu v ligovej súťaži sa pokúsi využiť aj Nice.

Domáci vstúpili do roku 2024 priam katastrofálne a to sa dá povedať aj o nedávnej 5-zápasovej čiernej sérii. Tú začali prehrou vo Villarreale (1:3), no mrzieť ich nemusela, lebo mali 4-gólový náskok z 1. zápasu. Horšie že trikrát prehrali v lige a následne aj v 1. štvrťfinálovom vystúpení v EL na trávniku Benficy (1:2). Pred týždňom však vyhrali v odvete 1:0 a postup spečatili v strelách z bieleho bodu. Posledný víkend prehrali takmer štvrtý ligový duel za sebou, ale v Toulouse (11.) 2:2 zachránil bod Moumbagna v 96. minúte.  načala ich momentálnu 4-zápasovú čiernu šnúru. Tri prehry v lige na pôde Rennes (9.) 0:2, doma s Paris SG (1.) 0:2 a naposledy aj v Lille (4.) 1:3 neveštia nič dobré. Ďalšou veľkou nepríjemnosťou je dlhý zoznam zranených už aj so stredným obrancom Mbembom, ktorý skóroval aj s Benficou.

Hosťom sa však tiež príliš v lige nedarí. Od polovice februára uhrali v piatich dueloch jediný bod za domácu remízu s posledným Clermontom (18.) 0:0 a zavŕšili ju vypadnutím z Francúzskeho pohára po prehre na trávniku Paris SG (1.) 1:3. O tri dni neskôr sa však konečne tešili z víťazstva v Lens (6.) 3:1, no svojich divákov vzápätí zarmútili prehrou s Nantes (14.) 1:2. Nasledovala remíza v Reims (10.) 0:0 a posledný víkend porazili doma Lorient (17.) 3:0. V sezóne si už nezahrá Diop a zranený je ešte Rosier.

Vo vzájomných zápasoch sa dominovali väčšinou domáce tímy a Marseille vyhralo 5-krát doma za sebou. Vlani však prehralo 1:3 a na jeseň nebodovalo ani na trávniku Nice (0:1). Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že Nice nevyhrá ani jeden polčas. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.