1.01
1000

Man.City – Real Madrid

17.04.2024 21:00

Pred týždňom videli diváci na Santiago Bernabeu vynikajúci futbal, duel skončil remízou 3:3. Aké bude pokračovanie na Etihad Stadium?

Futbalisti Manchestru City stále môžu nadviazať na mimoriadne úspešnú minulú sezónu, v ktorej získali treble. ,,Citizens" sa naladili na Real víťazstvom 5:1 nad Lutonom Town a po zakopnutiach Liverpoolu a Arsenalu sa dostali na čelo tabuľky Premier League o dva body pred duo rivalov. Síce Erlingovi Haalandovi to strelecky veľmi nejde, v posledných troch súťažných dueloch zaznamenal ,,iba“ dva góly, no pripravil pre svojich kolegov veľa príležitosti. Tí to aj využili, za posledných 270 minút zaznamenali až 12 gólov. Je zaujímavé, že v každom z posledných troch duelov padlo šesť gólov. Ak by to bolo aj teraz, nikto by neprotestoval.

Real, ktorý cez víkend vyhral na Mallorce 1:0 a bezpečne vedie La Ligu, má Manchestru City čo odplácať. Vlani s ním vypadol v semifinále LM, keď po domácej remíze 1:1 utrpel na Etihad Stadium debakel 0:4. Anglický tím napokon dokráčal k prvému triumfu v súťaži, keď vo finále zdolal milánsky Inter 1:0 a na tróne nahradil práve Real.

Celkovo madridský tím nemá dobrú bilanciu so Citizens (1-2-4). Je zaujímavé, že iba v jednom z predchádzajúcich 13-ich polčasoch nepadol gól.

Hosťom budú chýbať pre zranenie Courtois a Alaba, Tchouameni sa vykartičkoval. Domácim sa hráči postupne vracajú na ihrisko, v základnej jedenástke by mal byť aj De Bruyne. Jedinou absenciou má byť Stones.