1.01
1000

Los Angeles - Edmonton 3.z.

27.04.2024 04:37

Hoci Edmonton dal v prvých dvoch zápasoch play-off jedenásť gólov, tak séria sa do LA sťahuje za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

Zatiaľ čo väčšinu prvého zápasu Edmonton kontroloval priebeh, tak v tom druhom skóre len doťahoval. Kings išli po dvoch rýchlych góloch Kempeho do vedenia a prvú tretinu napokon vyhrali 3:1. Oilers v prostrednej časti zrovnali krok, keď sa najprv prvým kariérnym gólom v play-off prezentoval Holloway a následne už štvrtým gólom v tejto sérii vyrovnal z presilovky na 3:3 Hyman. V úvode tretej tretiny LA opäť odskočilo a mohlo hneď nato viesť 5:3, ale svoju šancu nepremenilo a z protiútoku vyrovnal svojim druhým gólom v zápase Holloway. Obrana Edmontonu však v tomto zápase nestála na pevných nohách a porobila niekoľko chýb, čo napokon „olejárov“ stálo celý zápas, keď po ich nepozornosti unikol v úvode predĺženia kapitán Kings Kopitar a tretím play-off gólom v predĺžení nie len rozhodol duel, ale aj prekonal klubový rekord.

LA sa tak dostalo do miernej výhody a Edmonton by sa v sérii s Kings podobne ako v predchádzajúcich dvoch rokoch mohol dostať do problémov. „Králi“ totiž v závere základnej časti vyhrali doma deväť z posledných desiatich zápasov a Edmonton zase vonku prehral štyri z posledných piatich a na ľade Kings naposledy padol 0:4. Otázkou je, že či gólové hody budú pokračovať aj v treťom súboji tejto série a ja sa domnievam, že budú. Počet gólov viac ako 5,5.