1.01
1000

Juventus - AC Milan

27.04.2024 18:00

Šláger 34.kola sa odohrá pod Alpami, kde sa stretáva tretí s druhým. Hostia tu neprehrali už štyri duely.

Aj napriek utorkovej prehre v Ríme s Laziom (1:2), postúpil Juventus do finále Talianskeho pohára a po troch rokoch môže získať prvú trofej. V Serie A naďalej stagnuje, keď vyhral jediné z posledných siedmich stretnutí (1-4-2). Lepšie je to na domácej pôde, kde neprehral päť zápasov a v ostatných troch neinkasoval. Ani v prípade sobotnej výhry by dnešného súpera nepreskočil, ale naopak ho môže predbehnúť štvrtá Bologna. Chýba iba málo využívaný útočník Kean.

AC Miláno nebude v dobrom spomínať na uplynulé milánske derby s Interom (1:2), ktoré vôbec prvýkrát v histórii rozhodlo o majstrovskom titule. AC ťahalo väčšinu duelu za kratší koniec a kontaktný gól Tomoriho na 1:2, prišiel už relatívne neskoro. „Rossoneri“, tak budú túto sezónu definitívne bez trofeje, ale na potvrdenie miestenky do Ligy majstrov im stačí jediný bodík. Ich forma však nevyzerá dobre a z predchádzajúcich štyroch duelov uhrali jedinú remízu, s predposledným Sassuolom. U súperov, ale ostatné štyri ligové zápasy neprehrali, tri z nich vyhrali a skórovali vo všetkých vonkajších v rámci celého ročníka.

V jesennej konfrontácii na San Sire zvíťazil Juventus (1:0) aj vďaka červenej karte Thiawa v 1.polčase, ale doma nezdolal svojho súpera štyrikrát v rade (0-2-2). Ani v posledných vzájomných dueloch hraných v Turíne k videniu veľa gólov nebolo, ale vo vonkajších zápasoch Milánčanov naopak áno. Iba v jednom totiž nepadli aspoň tri góly a nakoľko sa aj Juventus, hoci v slabšej forme, zvykne doma presadiť, mali by sme ich vidieť na oboch stranách. „Stará dáma“ zrejme nemá fazónu na to, aby AC konečne doma porazila a je dosť pravdepodobné, že tento šláger víťaza neprinesie. Šance na výhru hostí zase znižujú početné absencie (Calabria, Hernández, Jovič, Kalulu, Kjaer, Mirante, Pobega, Tomori). Juve až v dvadsiatich zápasoch sezóny neskóroval v 1.polčase.