1.01
1000

Heidenheim - Leipzig

20.04.2024 15:30

Nováčik z Heidenheimu sa pri historickej premiére medzi elitou vôbec nestratil a po nečakanom poslednom domácom víťazstve s Bayernom ho čaká ďalší veľký favorit z Lipska.

Domáci vstúpili do decembra prehrou práve na trávniku Leipzigu (4.) 1:2, ale v nasledujúcich 8-ich ligových kolách ani raz neprehrali. Ich parádnu šnúru prerušili prehrou na svojom štadióne so suverénnym Leverkusenom (1.) 1:2 a po remíze vonku s Un.Berlin (13.) 2:2 nebodoval ani v ďalších dvoch kolách. Doma prehrali aj druhýkrát za sebou s Frankfurtom (6.) 1:2 a do tretice uhrali „iba“ bod s M´gladbachom (11.) 1:1. Ďalšia remíza v Stuttgarte (3.) 3:3 však bola ako víťazstvo a to sa im podarilo úplne nečakane s Bayernom (2.) 3:2. Pred týždňom siahali na ďalšie 3 body, ale v Bochume (15.) 1:1 prišli o ne v poslednej minúte. Stále chýbajú Keller aj Qenaj a otázny je ešte Beck.

Hostia začali nový rok čiernou sériou troch ligových prehier a neúspechom skončil aj ich úvodný osemfinálový duel Ligy majstrov doma s Realom Madrid (0:1). Prehru si pripísali aj na trávniku Bayernu (2.) 1:2, ale odvtedy v šiestich ligových vystúpeniach nebodovali naplno iba na vlastnom trávniku s Mainzom (16.) 0:0. Okrem tohto duelu sa im darilo aj strelecky a v troch posledných víťazstvách strelili 12 gólov Vonku deklasovali FC Köln (17.) 6:1 aj Freiburg (8.) 4:1 a naposledy porazili doma Wolfsburg (14.) 3:0. Stále si tak držia 4. priečku a to je ich cieľ, aby si zahrali Ligu majstrov aj o rok. Po treste môže hrať Raum a okrem zraneného Poulsena je neistý chorý Kampl a dokonca aj Simons.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli ešte v 2. lige a Leipzigu sa vonku nepodarilo zvíťaziť. Na začiatku decembra využil výhodu domáceho prostredia na tesné víťazstvo 2:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na favorita, že dá gól v oboch polčasoch a mohol vyhrať už ten prvý. Skúsiť to môžete aj obľúbenou kombináciou v Betbuilderi.