1.01
1000

Stuttgart - Bayern

04.05.2024 15:30

Mníchovčania cestujú pred semifinálovou odvetou Ligy majstrov na trávnik tretieho Stuttgartu, ktorý bude chcieť využiť určite pozmenenú zostavu súpera.

Domáci musia byť s touto sezónou nadmieru spokojní, aj keď v posledných dvoch kolách uhrali iba bod a stratili kontakt práve s druhým Bayernom. Trochu nepochopiteľná bola prehra na trávniku Bremenu (11.) 1:2. Prerušili ňou skvelú sériu 9-ich zápasov, z ktorých nebodovali naplno iba pri dvoch domácich remízach s FC Köln (17.) 1:1 a s Heidenheimom (10.) 3:3. Pred týždňom už predviedli opäť tradičný výborný výkon v Leverkusene (1.) 2:2 a o víťazstvo ich pripravila až 96. minúta. Doma prehrali v tejto sezóne iba raz s Hoffenheimom (9.) 2:3 ešte na konci októbra a bilanciu si nebudú chcieť pokaziť. Po treste sa vráti Stiller, ale naopak Mittelstadt s Millotom si pre karty nechtiac oddýchnu.

Bavori nestratili v posledných troch ligových kolách ani bod a v jedinom vystúpení vonku deklasovali Un.Berlin (14.) 5:1. Pritom stihli vybojovať postup do semifinále Ligy majstrov cez londýnsky Arsenalu (2:2v, 1:0d) a v utorok odohrali výborný zápas s Realom Madrid (2:2). Favorita zaskočili veľkou aktivitou a výsledok mohol byť podstatne priaznivejší. Odveta je už najbližšiu stredu a tak okrem zranených Comana s De Ligtom určite nebude hrať viacero hráčov základnej zostavy ako Sane, Dier či Laimer.

Vo vzájomných zápasoch sa Bayernu mimoriadne darí a ťahá sériu 13-ich víťazstiev na štadióne súpera za sebou. Horšie mu to ide doma, kde dve sezóny iba remizoval zhodne 2:2, ale pred poslednými Vianocami vyhral jednoznačne 3:0. Stávkujúcim radíme vsadiť na hostí, že vyhrajú aspoň jeden polčas, prípadne na počet gólov +3,5. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciami v obľúbenom Betbuilderi.