1.01
1000

FC Porto - Guimaraes

17.04.2024 21:15

Do odvetného zápasu semifinálového súboja Portugalského pohára si priviezlo favorizované FC Porto jednogólový náskok a Guimaraes musí veriť v ďalší zázrak.

Domáci sú po marcovej reprezentačnej prestávke na nepoznanie. Najskôr nepochopiteľne prehrali v Estorile (13,) 0:1, ale o 4 dni vyhrali 1. semifinálový zápas v Portugalskom pohári na trávniku Guimaraesu (5.) 1:0. O ďalšie 4 dni však s tým istým súperom dokonca doma prehrali druhý ligový duel za sebou (1:2) a do tretice nedokázali na vlastnom trávniku poraziť ani Famalicao (8.) 2:2. V tabuľke razom nielen že neohrozujú vedúce duo, ale dvojica za nimi sa bodovo úplne dotiahla. Pre vylúčenia si v pohári nezahrajú dve veľké hviezdy Pepe s Evanilsonom.

Hostia sa dlhodobo umiestňujú v lige za najlepšou trojicou veľkoklubov a spoločne s Bragou bojujú o 4. priečku. Momentálne sa im mimoriadne darí v ligových dueloch, aj keď v poslednom kole sa museli uspokojiť s domácou remízou s Farense (10.) 1:1, s ktorým vyrovnali až v 96. minúte. Na prekvapenie im to aktuálne ide lepšie vonku, kde v posledných piatich vystúpeniach stratili body iba pri remíze s Portimonense (16.) 1:1 a naposledy vyhrali práve s FC Porto (3.) 2:1. Druhýkrát za sebou sa im to môže sotva podariť a otázniky visia nad Mangasom aj Villanuevom.

Vo vzájomných zápasoch vyhralo FC Porto 11-krát za sebou, ale svoju sériu prerušilo pred 10-mi dňami ligovou domácou prehrou 1:2. Tentoraz mu stačí na postup aj remíza a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne na počet gólov -3. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.