1.01
1000

Colorado - Winnipeg 3.z.

27.04.2024 04:07

Hokejisti Winnipegu vyhrali úvodnú prestrelku v domácom prostredí, ale v druhom súboji svojich divákov nepotešili a Colorado konečne svojho súpera porazilo.

„Lavíny“ si v závere základnej časti výrazne pokazili svoju bilanciu a pravdepodobne aj náladu. Do play-off vôbec nevstúpili dobre a napriek obrovskej prevahe na ľade Winnipegu (6:7) nedokázali v závere dotiahnuť 3-gólovú stratu. Podstatne lepšie to už bolo o dva dni neskôr a víťazstvom 5:2 zrovnali krok. Nemali síce takú streleckú prevahu, ale boli o to lepší v zakončení a predovšetkým v defenzíve. Ešte na začiatku 2. tretine prehrávali, ale tri góly v jej závere a predovšetkým Mansonov na 4:2 iba 7 sekúnd pred sirénou boli rozhodujúce. Viacerých asi prekvapil v bráne opäť Georgijev, ale oplatilo sa.

Hostia ukončili dlhodobú časť parádnou sériou 8-ich víťazstiev za sebou a nadviazali na ňu aj v play-off. Svojho obľúbeného súpera Colorado (7:6) porazili aj štvrtýkrát v tomto ročníku a možno aj táto skutočnosť ich stála nasledujúci duel (2:5). V ňom začali tiež dobre a dostali sa rýchlo do vedenia. Navyše hrali dve presilové hry, ale nevyužili ich a inkasovali hneď po prestávke. Aj druhýkrát sa dokázali ujať vedenie po zvládnutom 4-minútovom oslabení. To však bolo z ich strany všetko a najmä spomínaný Mansonov gól im zobral „vietor z plachiet“. Ten budú musieť nájsť na ľade súpera.

Vo vzájomných zápasov vyhral Winnipeg už vlani tri zo štyroch meraní síl a v tomto ročníku mal trikrát v základnej časti jasne navrch. V play-off vyhral aj 4. duel, ale jeho víťazná séria skončila v utorok domácou prehrou 2:5. Týždeň pred play-off vyhral v Colorade 7:0 a to sa určite nezopakuje. Stávkujúcim radíme vsadiť opäť na počet gólov +6, prípadne že Každý tím dá v 2. tretine +0,5 gólu. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.

- Počet gólov - viac ako 6,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Lehkonen dá gól (zápas do rozh.)