1.01
1000

Bayern - Eint.Frankfurt

27.04.2024 15:30

Mníchovský Bayern už neobháji vlaňajší majstrovský titul a tak sa bude sústrediť viac na Ligu majstrov. Tá ho čaká už v utorok a Frankfurt sa to pokúsi využiť.

Bavori prehrali po marcovej reprezentačnej prestávke obidva ligové súboje, keď doma nestačili na Dortmund (5.) 0:2 aj vonku nebodovali dokonca ani v Heidenheime (10.) 2:3 a umožnili Leverkusenu predčasné majstrovské oslavy. Hneď potom uhrali sľubnú remízu na trávniku Arsenalu (2:2v, 1:0d) vo štvrťfinále Ligy majstrov a v odvete potvrdili postup medzi najlepších štyroch. Nezaváhali ani dvakrát v lige s FC Köln (17.) 2:0 aj na trávniku Un.Berlin (14.) 5:1 a náladu pred súbojom s Realom Madrid si nebudú chcieť pokaziť ani dnes. Stratili však Comana a Sane s Gnabrym sa budú šetriť na LM.

Hostia nevyhrali vo februári ani jeden zo štyroch ligových duelov a navyše nečakane vypadli aj z Konferenčnej ligy s belgickým St.Gilloise (2:2v, 1:2d). Na nohy sa postavili až dvomi víťazstvami za sebou v Heidenheime (10.) 2:1 aj doma s Hoffenheimom (9.) 3:1. Do tretice prehrali v Dortmunde (5.) 1:3 a po dvoch nečakaných remízach v domácom prostredí prehrali aj v Stuttgarte (3.) 0:3. Pred týždňom však otočili doma nepriaznivý stav po 1. polčase s Augsburgom (8.) 3:1 a tak sú stále na dôležitej 6. priečke. Svoj prvý gól strelila najnovšia posila z Paris SG Ekitike a dal zabudnúť na absencie Kalajdzica, Rodeho či Lounea.

Vo vzájomných zápasoch sa v posledných dvoch sezónach tešilo domáce mužstvo z jediného bodu, keď Bayern remizoval doma 1:1. Sériu prerušil prekvapujúco Frankfurt, ktorý na jeseň deklasoval favorita 5:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +3,5, prípadne na Handicap Frankfurtu +1,5. Skúsiť to môžete aj obľúbenou kombináciou v Betbuilderi.