1.01
1000

Michalovce – Skalica

20.04.2024 18:00

Michalovčania môžu proti Skalici pokračovať v úspešnej sérií. Ak získajú ďalšie tri body, zostanú na desiatej priečke.

Kým pred koncom základnej časti súťaže mali futbalisti Michaloviec problémy s tým, aby neboli na poslednom mieste v tabuľke, po piatich kolách nadstavby o udržanie sa odpovedajú na krajšie otázky. Na konci základnej časti totiž naskočili na vlnu, na ktorej sa viezli aj v prvej polovici nadstavby. Odkedy ich prebral tréner František Straka ešte neprehrali a aktuálne ťahajú šnúru už siedmych duelov bez prehry.

Michalovčania po výhre 1:0 v Banskej Bystrici v piatom nadstavbovom kole poslali definitívne do druhej ligy Zlaté Moravce. Navyše sa im podarilo pod seba dostať aj Košice, čo by v konečnom rezultáte znamenalo, že sa vyhnú aj baráži s druhým najlepším druholigistom.

Veľkou oporou tímu je gólman Žiga Frelih, ktorý už 520 minút neinkasoval. Naposledy dostal gól 2. marca, v 20. minúte zápasu s  ViOnom. Odvtedy neinkasoval a päťkrát v rade si udržal čisté konto.

Pred mesiacom to so Skalicou nevyzeralo dobre, namočila sa do záchranárskych prác. V posledných štyroch dueloch ale získala desať bodov. Ak by uspela na východe, môže oslavovať definitívnu záchranu. Nagy pre kartový trest nenastúpi.

V bilancii vzájomných zápasov majú mierne navrch Skaličania, ktorí v septembri vyhrali 2:1. Zvyšné dve stretnutia skončili nerozhodne (1:1 a 0:0).