1.01
1000

Las Vegas - Dallas 6.z.

04.05.2024 03:07

Najlepší tím základnej časti v Západnej konferencii Dallas otočil skóre série 1. kola play-off z Las Vegas a do Nevady cestuje premeniť hneď prvý postupový mečbol.

„Zlatí rytieri“ si lepší vstup do vyraďovacej časti nemohli priať a dve víťazstva na ľade jasného papierového favorita boli ideálne. Na vlastnom štadióne však tretia výhra neprišla, aj keď v 3. zápase prehrali až po dlhom predĺžení. Šance mali aj v druhom domácom vystúpení, veď sa aj ujali vedenia, ale potom už padali góly iba do ich brány. V treťom predstavení na ľade Dallasu išli tiež do vedenia, ale do tretice ťahali za kratší koniec. Po vyrovnanej 1. tretine rozhodol gól v presilovke súpera a najmä ich nedôsledná koncovka, ku ktorej nepomohlo ani preradenia Hertla do elitnej formácie. Dnes si už žiadne zaváhanie nemôžu dovoliť a urobia pre to všetko.

„Hviezdy“ už majú naopak podstatne lepšiu náladu. Dokázali vyhrať trikrát za sebou a prvýkrát v sérii využili domáce prostredie. V piatom zápase vyhrali opäť tesne 3:2 a aj na ľade to bolo veľmi vyrovnané. Až tri z piatich gólov padli v početnej prevahe a presilovky môžu byť rozhodujúce aj tentoraz. Do parádnej formy sa dostal brankár Oettinger a aj jeho zásluhou sa nehralo predĺženie, keď 3 minúty pred koncom zlikvidoval nájazd Stephensona. Práve brankári môžu byť opäť kľúčovými postavami.

Vo vzájomných zápasoch v základnej časti sa tešil Las Vegas a v tom pokračoval aj dvakrát v play-off. V troch ďalších zápasoch však neuspel a je na pokraji vypadnutia. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne počet gólov -6. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.

- Počet gólov - menej ako 6,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Stone dá gól  (zápas do rozh.)