1.01
1000

Trenčín – Košice

19.04.2024 17:30

Súboj sklamaných tímov. Trenčín chcel bojovať o účasť v pohárovej Európe, Košice si vysnívali pokojnú jar.

Minulý týždeň sa Trenčín dočkal, vyhral po viac ako dvoch mesiacoch. Predtým neuspel v siedmich dueloch. A kdeže siedma Dukla bola úspešná, zdalo sa, že miesto zabezpečujúce prípadnú baráž o EKL je stratené. No kdeže AS naposledy vyhral a Banská Bystrica prekvapujúco nestačila na Michalovce, boj a spomínanú priečku je opäť otvorená.

Trenčania sú presvedčení, že definitívne zlomili zlé obdobie a ešte sa dostanú na siedme miesto. Teraz privítajú Košice, ktorému v prvom zápase roku 2024 dali štvorku. Predtým vyhrali na východe 3:0 a začiatkom marca remizovali 0:0.

Tromfy v súboji a desiate miesto, ktoré zabezpečí zotrvanie v našej najvyššej súťaži, držali vo svojich rukách dlhé týždne futbalisti Košíc. Mali slušný náskok pred Michalovcami, navyše v posledných dvoch dueloch hrali doma. Síce výkon futbalistov FC bol veľmi slušný, no prehrali obe stretnutia. A keďže Michalovce pokračujú v intenzívnom zbieraní bodov, preskočili Košice.

Zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho veria, že už konečne začnú strieľať góly a prídu aj body.

Aj vďaka umelej tráve je Trenčín doma veľmi silný, na druhej strane Košice mimo svojho štadióna získali iba osem bodov, je to druhý najnižší počet v našej lige.

Na Sihoti by to mohlo byť ofenzívny futbal. Oba tímy potrebujú tri body.