1.01
1000

Tampa Bay - Florida 3. z.

26.04.2024 01:07

Florida po dvoch tesných víťazstvách vedie v sérii 2:0 na zápasy. Tampa Bay však v oboch súbojoch ukázala svoje kvality a doma bude ešte silnejšia.

Tampa Bay (6. VK) získala v základnej časti o 12 bodov menej ako Florida, pričom doma ju v tejto sezóne dvakrát privítala a dvakrát jej podľahla (2:3 a 2:9), naopak podarilo sa jej zvíťaziť na lade Floridy 5:3. V prvých dvoch zápasoch play-off však Tampa ani raz nebola vo vedení. V prvom súboji získali Panteri rozhodujúci náskok v tretej tretine a Stamkos z presilovky 10 sekúnd pred koncom tretej tretiny už len upravil na konečných 2:3. V druhom zápase Tampa zrovnala krok, aj keď prehrávala 0:2 a bola veľmi blízko, aby sa aj ujala vedenia, ale gólman Bobrovskij podržal Floridu niekoľkokrát. Brankár Tampy Vasilevskij chytal fantasticky tiež a aj preto sa zápas rozhodol až v predĺžení (2:3p).

Florida (3. VK) drela v oboch domácich dueloch a jej góly často padli po väčšom dôraze pred bránou súpera. Treba však dodať, že Panteri boli aktívnejšia v streľbe 28:19 a aj 37:23. Oba tímy využili v každom súboji play-off po jednej presilovej hre a videli sme jeden gól do prázdnej brány. Len dvaja hráči dali gól v oboch súbojoch Verhaeghe (Florida) a Stamkos (Tampa, oba v presilovke). V obidvoch dueloch zachytali skvele obaja brankári a nikoho neprekvapí, ak si to opäť zopakujú.

V treťom súboji očakávame, že Tampa s podporou domáceho publika bude hrať ešte lepšie, naopak nás neprekvapí, že Florida bez diváckej podpory môže zahrať o niečo slabšie. Ak sa to naplní Tampa Bay dotiahne duel do víťazného konca. Aj do tretice očakávame vyrovnaný duel a vzhľadom na kvality brankárov sa nám ponúkajú stávky na počet gólov menej ako 5,5 a dvojitá šanca 0-0. Ak si chcete staviť na strelca, tak Stamkos, ktorý nastrelil dvakrát hornú tyč a dvakrát napol sieť, by mohol byť správnou voľbou.