1.01
1000

Švédsko - Poľsko

12.05.2024 20:20

Poliaci v prvom zápase elitnej kategórie na MS po 22 rokoch prekvapili ziskom bodu proti vlani bronzovému Lotyšsku, ale súboj so Švédskom bude pre outsidera turnaja inou kávou.

Švédi potvrdili, že majú silný výber, keď na úvod zdolali ďalšieho ašpiranta na medailu z USA 5:2. V zápase boli lepším tímom a to nehrali jedinú presilovku. Američania síce dvakrát stiahli dvojgólové manko na rozdiel jediného presného zásahu a v závere hrali presilovku, ale napokon ešte inkasovali dva góly do prázdnej bránky. Švédi svojim vírivým pohybom v útočnom pásme robili súperovi problémy a očakáva sa, že Poliaci budú mať v tomto súboji kolotoče zadarmo. „Tri korunky“ sú silné a ich najbližší súper by to mal pocítiť.

Poľsko nehralo elitnú kategóriu 22 rokov, keď naposledy sa na MS predstavili pri zlate Slovenska v roku 2002, kedy ich ofenzívny talent Macias ešte nebol na svete. Ten sa však v súboji s vlani bronzovým Lotyšskom dvakrát gólovo presadil a výrazne pomohol svojmu tímu k bodu. Zverenci slovenského trénera Kalábera však siahali na víťazstvo, keď až trikrát viedli a v predĺžení trafili konštrukciu bránky. Favorit zápasu však napokon stiahol výhru na svoju stranu a to hlavne vďaka výbornému výkonu dvojice Daugavinš a Abols.

V tomto súboji by sa mal výrazný rozdiel v kvalite oboch výberov prejaviť a Švédsko by na ľade malo jasne dominovať. Prvý gól by mali diváci vidiel pred uplynutím 9. minúty, Švédi by mali vyhrať vyšším rozdielom a výrazne súpera prestrieľať. Bude strelený gól v čase 00:01-08:59 - áno, 1.tím počet striel na bránku viac ako 44,5.