1.01
1000

Slovensko - Česko

26.04.2024 16:30

Slovenská hokejová reprezentácia pokračuje v príprave na blížiace sa MS 2024 dvomi zápasmi s Českom. V prvom ju povzbudia diváci na štadióne v Trenčíne.

Naši hokejisti si od víťazstva v poslednom vystúpení na jesennom Nemeckom pohári pripísala sériu 7-ich víťazstiev za sebou. Sériu skrášlili už v prebiehajúcej záverečnej príprave pred MS v Česku dvomi domácimi víťazstvami so Švajčiarskom (3:0 aj 4:2). Nič netrvá večne a v Nemecku (3:7) prišla nepríjemne vysoká prehra. Našťastie o deň neskôr si reputáciu vylepšili cennou výhrou 5:4 po predĺžení. Teraz sa predstavia opäť svojim divákom v Trenčíne a v zostave sa už predstavia aj veľké posily ako Cehlárik, Kudrna, možno aj Hrivík a najlepší brankár slovenskej ligy brankár Škorvánek.

Našim západným susedom nevyšiel jediný tohtoročný turnaj EHT, keď vo februári vyhrali na Švédskych hrách jediný duel so Švajčiarskom (5:3). Do prípravy pred MS však vstúpili výborne a po dvoch víťazstvách s nemeckom (3:0, 4:2) nezaváhali dvakrát ani s Rakúskom (5:1d, 3:2v). V kádri sú už hráči pražskej Sparty, ktorá vypadla v semifinále a hrať by mal Jakub Vrána či Špaček obaja z AHL. Okrem „Sparťanov“ je v tíme už iba 9 hráčov z domácej ligy.

Vo vzájomných zápasoch je bilancia jednoznačná v prospech Česka. Z posledných 12-ich meraní síl sa Slovensko tešilo iba predvlani v prípravy pri domácom víťazstve 3:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +5, prípadne na dvojtip 10 po 1. tretine.