1.01
1000

NY Islanders - Carolina 3.z.

26.04.2024 01:37

V 2.zápase sa Caroline podaril veľkolepý obrat z 0:3 na 5:3, čím nezískala len vedenie v sérii 2:0, ale aj veľkú psychologickú výhodu

Hokejisti Caroliny rozhodli aj o svojom druhom víťazstve v záverečnej časti hry. Zápas č.2 mal však trochu opačný priebeh ako ten prvý. Od úvodu boli aktívnejší Hurricanes, ale góly strieľali Islanders. Tí boli najmä od začiatku 2.tretiny pod obrovským tlakom a v istej chvíli ich pätica hráčov nebola schopná vystriedať dve a pol minúty! Brankár Varlamov odolal do 34.minúty, ale hlavný „hurikán“ domácich prišiel v samom závere stretnutia. „Ostrovania“ viedli ešte 135 sekúnd pred koncom, ale Carolina dvomi zásahmi v priebehu deviatich sekúnd, otočila vývoj vo svoj prospech a potom ešte spečatila víťazstvo gólom do prázdnej brány. Hostia to následne psychicky nezvládli a koniec bol sprevádzaný niekoľkými šarvátkami a provokáciami.

To môže predznamenať, že Carolina týmto momentom zlomila sériu, ktorá tak môže mať rýchly koniec. V 2.zápase ukázala jasnú dominanciu a silu, ktorou disponuje aj na papieri. Strelecké účty si už otvorili všetky jej hviezdy a zo žiadnej, tak už nemusí opadávať nejaký tlak. Carolina mala v tejto sérii slabšie len prvé dve tretiny zápasu č.1, keďže do play-off nastupovala po niekoľkých dňoch voľna, ale v dueli č.2 jasne ukázala, že sa už do toho dostala a sériu ukončí najneskôr v piatom stretnutí. Výsledok zápasu 2