1000

Nórsko - Česko

11.05.2024 20:20

Českí hokejisti vstúpili do domáceho svetového šampionátu výborným výkonom a porazili Fínsko, aj keď až po nájazdoch. S Nórskom by to malo byť jednoduchšie.

Severania si už tiež odkrútili premiérové vystúpenie na svetovom šampionáte a so Švajčiarskom (2:5) určite nedopadlo podľa ich predstáv. Ku cti im slúži iba fakt, že prehrali iba jedinú prostrednú tretinu, no až o tri góly. Boli počas celého zápasu pod neustálym tlakom a ich brankár čelil 40-im streleckým pokusom. Na opačnej strane vyslali na bránu iba 15 striel a aj dva strelené góly sú úspechom. Vyhrali jedinú štatistiku úspešnosť na vhadzovaniach (26:25) a dnes ich čaká niečo podobné. Tesne pred štartom MS prehrali s Lotyšskom 0:8 a to neveští nič dobré.

Našim západným susedom sa vôbec nevydaril posledný turnaj Euro Hockey Tour na domácej pôde a nečakane prehrali všetky tri zápasy. V otváracom zápase na šampionáte ich navyše čakal neobľúbený súper v podobe Fínska (1:0p) a nálada sa v tíme výrazne vylepšila. Aj výkon bol výborný a v priebehu zápasu mohli niekoľko krát rozhodnúť. Vcelku nepochopiteľne nebol uznaný Palátov gól po trénerskej výzve v 2. tretine. Brankári nepustili ani jeden puk za svoj chrbát ani v predĺžení a Dostál ani v štyroch nájazdoch. Kaše aj Červenka na druhej strane skórovali a oslavy mohli naplno prepuknúť. Hráči však musia rýchlo zregenerovať a zopakovať výborné predstavenie.

Vo vzájomných zápasoch sa 13-krát za sebou tešil český tím a súperovi „venoval“ jediný bod na MS 2017 po víťazstve 1:0 po predĺžení. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Česka +3,5, prípadne na dvojku po 1. tretine. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.