1.01
1000

Nitra - Sp.N.Ves 4.z.

24.04.2024 18:00

Nitra môže svoju spanilú jazdu play-off zakončiť titulom, ktorý navyše vo finálovej sérii môže vybaviť v najkratšom možnom termíne.

Kto by to bol povedal, že „Corgoni“ v play-off predvedú niečo podobné? Veď po tom ako im nevyšiel záver základnej časti museli hrať predkolo, v ktorom navyše s Trenčínom prehrávali 1:2 na zápasy a neboli ďaleko od vyradenia. Následne však zapli víťazný mód a aktuálne vedú vo finálovej sérii so Sp.N.Vsou už 3:0 na zápasy. V druhom súboji po sebe navyše svojmu finálovému súperovi strelili päť gólov a všetko nasvedčuje tomu, že sa séria na Spiš už sťahovať nebude.

V treťom zápase nevyšiel „rysom“ úvod, keď dvakrát inkasovali a keď konečne vyrovnali hru, tak ich tretím gólom schladil Buček. V závere prvého dejstva síce Spišiaci využili presilovku a v prostrednej časti si vytvorili tlak, ale gól z neho nedali a tak ich v úvode tretej tretiny potrestal Jackson. Klinec prišiel necelých šesť minút pred koncom, keď únik Čederleho napokon gólovo zakončil Bača a bolo vymaľované. Okrem klasicky kvalitného výkonu vpredu, podal opäť spoľahlivý výkon brankár Kašík a práve vyrovnaná brankárska dvojica zohrala v tomto play-off veľmi významnú úlohu. „Rysov“ by som síce ešte úplne neodpisoval, ale vonku prehrali už štyri zápasy v rade a minimálne inkasovali štyri góly, čo im najlepšie vyhliadky pred štvrtým duelom nedáva.

Nitra je nabudená a o zisku titulu bude chcieť rozhodnú na svojom ľade, čo by sa jej v aktuálnej forme malo podariť. Zápas 1.