1000

Heidenheim - Mainz

05.05.2024 19:30

Nedeľnou bodkou za 32. kolom nemeckej Bundesligy bude súboj nováčika z Heidenheimu, ktorý privíta o zotrvanie urputne bojujúci Mainz.

Domáci nestrácajú nádej na účasť v budúcoročnej Konferenčnej lige a čakal málokto najmä po katastrofálnom začiatku. Na horšie časy si zaspomínali ešte od polovice februára, kedy v 5-ich ligových kolách uhrali iba 2 body. V posledných piatich dueloch však prehrali iba doma s Leipzigom (4.) 1:2, ale neprehrali v Stuttgarte (3.) 3:3 a na vlastnom trávniku dokázali poraziť Bayern (2.) 3:2. V poslednom kole priviezli 3 body z Darmstadtu (18.) 1:0, ale tentoraz ich čaká ťažší súper. K dispozícii nebudú zranení Beck a Sessa.

Hostia prežívajú najlepšie obdobie tejto nevydarenej sezóny a tak sú stále v hre o záchranu. V šiestich kolách ani raz neprehrali, vyhrali tri domáce súboje a dvakrát priviezli po bode z trávnikov Leipzigu (4.) 0:0 aj Freiburgu (6.) 1:1. Pred týždňom siahali na ďalšie tri body pred zrakmi svojich fanúšikov s predposledným FC Köln (17.) 1:1, ale v 95. minúte ich obrala o 2 body penalta. Dve spomínané remízy vonku ich dostali z dna tabuľky na súperových trávnikov, kde doteraz ani raz nevyhrali a bodovali iba pri 8-ich remízach. Veľkou komplikáciou sú však traja potrestaní hráči Mwene, Gruda aj Amiri a k tomu sú zranení Onisiwo, Ngankam či Leirsch.

V prvom  vzájomnom zápase sa na jeseň presadil vonku Heidenheim 1:0 a rád by si to zopakoval. Hosťom však ide oveľa a budú bojovať o každý centimeter trávniku. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že nepadne gól v oboch polčasoch. Skúsiť to môžete aj obľúbenou kombináciou v Betbuilderi.