1.01
1000

Boston - Toronto 7.z.

05.05.2024 02:07

Toronto odvrátilo aj druhý mečbal a Bostonu sa pripomenuli strašiaci z minulej sezóny, kedy v 1. kole play-off rovnako viedol 3:1 na zápasy s Floridou a napokon vypadol.

Hra Toronta v priebehu tejto séria postupne začala sláviť úspech a Maple Leafs sa držia v sérii aj napriek slabšej produktivite. Výraznú zásluhu na tom, že Toronto zrovnalo stav série má brankár Woll, ktorý za sedem tretín inkasoval iba dva góly. Do bránky sa totiž postavil v záverečnom dejstve štvrtého duelu, v ktorom neinkasoval a v zápasoch číslo päť a šesť inkasoval iba po jednom góle, pričom v šiestom súboji ho o čisté konto pripravil 0,1 sekundy pred koncom Geekie. „Javorové listy“ pritom opäť nastúpili bez svojho kanoniera Matthewsa, ktorého štart nie je istý ani v rozhodujúcom siedmom zápase, ale údajne by mal byť o niečo bližšie k návratu.

Toronto v šiestom meraní síl v tejto sérii konečne prerušilo sériu štyroch domácich prehier a v prvej polovici tohto súboja súpera takmer do ničoho nepustilo. Prvú tretinu vyhrali Maple Leafs na strely 12:1 a až v druhej polovici zápasu začali strelecké pokusy na ich bránku pribúdať. Toronto v tejto sérii iba jedenkrát strelilo viac ako dva góly, v trinástich zápasoch play-off po sebe neprekonalo hranicu troch a stále nevyužilo presilovku, ale tentokrát okrem obetavého výkonu všetkých hráčov rozhodlo aj majstrovstvo William Nylandera, ktorý v závere druhej tretiny otvoril skóre a v 58. minúte prakticky rozhodol o výhre svojho tím, keď po skvelej práci Kniesa premenil samostatný nájazd. Boston sa zmohol už iba na korekciu výsledku a to 0,1 sekundy pred koncom. Aj v tomto súboji dominovali brankári, čo výrazne ovplyvnilo aj výsledok.

Momentum je aktuálne na strane Toronta, ktoré Bostonu vnútilo svoju hru a ak nadviaže na svoje výkony z ostatných dvoch duelov aj v tom siedmom, tak Bruins budú mať obrovské problémy. Všetko nasvedčuje tomu, že pri súčasnom vývoji série diváci opäť neuvidia viac ako 5,5 gólu.