1.01
1000

Bilbao - Granada

19.04.2024 21:00

V piatkovom otváracom zápase 32. kola španielskej La Ligy privíta Bilbao pred zrakmi vlastných divákov predposlednú Granadu a mala by to byť jasná záležitosť.

Baskovia sa pred dvomi týždňami tešili z triumfu v Španielskom pohári po víťazstve nad Mallorcou (15.) 1:1p, no potrebovali na to až penaltový rozstrel. Predtým si však pohoršili v ligovej súťaži prehrou na trávniku lídra Realu Madrid (1.) 0:2 a naposledy ich určite nepotešila ani domáca remíza s Villarrealom (9.) 1:1. O víťazstvo prišli až v 95. minúte z pokutového kopu, no nebolo to úplne nezaslúžené a už v úvode ich zachránila tyč po ďalšom pokutovom kope súpera. Doma pritom majú parádnu bilanciu a od novembra stratili body už iba pri remíze s Barcelonou (2.) 0:0. Po treste sa vracia De Galarreta a otáznik visí už iba nad Y. Alvarezom.

Hostia si pripísali prvé víťazstvo už v 3. kole s Mallorcou (15.) 3:2, ale ďalšieho sa dočkali až na úvod roku 2024, keď na vlastnom trávniku zvládli súboj s Cadizom (18.) 2:0. V poslednom kole sa tešili z tretieho 3-bodového zápisu po domácom víťazstve s Alavésom (14.) 2:0. Zastavili sériu piatich prehier za sebou, ale vonku sú naďalej úplne najslabším tímom ligy. V 15-ich výjazdoch získali iba 2 body a okrem poslednej Almerie sa im to nečakane podarilo v Barcelone (2.) 3:3. Naposledy prehrali aj s Cadizom (18.) 0:1 a s veľkou pravdepodobnosťou poputujú do 2. ligy. Nepomôže im už ani káder bez absencií.

V posledných 10-ich vzájomných zápasoch sa 8-krát tešili domáce tmy. Výnimkou bola decembrová remíza v Granade (1:1) a predvlaňajšia deľba bodov v Bilbau (2:2). Stávkujúcim radíme vsadiť jednotku po 1. polčase, prípadne že Bilbao dá gól v oboch polčasoch. Skúsiť to môžete aj kombináciami v obľúbenom Betbuilderi